Najbolj brane vsebine v letu 2019

Še malo, pa se bomo poslovili od 2019. Ob koncu leta običajno naredimo pregled vsega, kar nas je spremljalo in nam lepšalo (ali pa tudi ne) dni. Tudi v uredništvu smo ravnali tako in pregledali, katere naše zgodbe so se vas najbolj dotaknile.

Revija za moje zdravje je upihnila že šesto svečko. O veliko stvareh smo pisali v vsem tem času, številni zdravniki so bili naši gostje in svoje zgodbe so nam zaupali mnogi bolniki. Najbolj pa smo ponosni, da je vas, naših bralcev, iz meseca v mesec več, in potrudili se bomo, da bomo še naprej prinašali zanimive, preverjene ter verodostojne informacije.

Naj vam, drage bralke in bralci, zaželimo lepe dni v letu, ki se izteka, ter zdravja, sreče in uspehov polno leto 2020!

V letu 2019 ste največkrat kliknili na naslednje vsebine:

Možganski tumorji – kaj so simptomi?

Obstaja več kot 120 različnih tipov možganskih tumorjev in predstavljajo raznovrstno skupino bolezni. Simptomi, ki kažejo nanje, so odvisni od načina in mesta rasti tumorjev ter od njihove velikosti. VEČ…

Zakaj se nam tresejo roke in kdaj moramo postati pozorni?

Včasih je vzrok za tresoče roke le nekaj skodelic kave preveč. Če se težave pojavljajo tudi potem, ko se pretiravanju s kofeinom odrečemo, gre lahko za kaj precej bolj resnega. VEČ…

Pravnica svetuje: Kontrola bolniške odsotnosti z dela

Ob daljši bolniški odsotnosti se včasih zgodi, da bolnika na domu obišče oseba, ki nadzoruje, ali dejansko upošteva navodila zdravnika. Manj znano pa je, v katerih primerih in kdo lahko preverja upravičenost bolniške odsotnosti z dela. VEČ…

Ko trebušna slinavka ne izloča dovolj encimov

Eksokrina pankreatična insuficienca (PEI) je bolezensko stanje, za katero je značilno zmanjšano izločanje encimov trebušne slinavke v prebavno cev, kar povzroči slabšo prebavljenost zaužite hrane (maldigestijo) in posledično slabšo absorpcijo hranil. Rezultat je slabša prehranjenost bolnika. VEČ…

Refluks: Kaj ga povzroča in kako ukrepati?

Refluks so težave z zgornjimi prebavili. Poznamo ga kot zgago. Statistika kaže, da praktično ni človeka, ki ne bi imel (vsaj enkrat) tovrstnih težav. Gre za tiščanje v zgornjem delu trebuha, bolečino, hitro sitost, slabost, lahko tudi bruhanje. VEČ…

Zakaj se ponoči zbujamo premočeni od potu?

Nočno potenje najpogosteje povezujemo z menopavzo, vendar so tudi številni drugi vzroki za to, da se ponoči zbujamo premočeni od potu. Zakaj torej prihaja do epizod nočnega potenja? VEČ…

Bolniška odsotnost zaradi nege družinskega člana

Vsaka zdravstveno zavarovana oseba (zavarovanec) ima v zakonsko določenih primerih pravico do plačane odsotnosti z dela zaradi nege družinskega člana. Kako dolgo lahko traja takšna odsotnost in kdaj smo do nje upravičeni? VEČ…

Štirje nasveti za lažje odvajanje blata

Težave, povezane z zaprtjem, sodijo med najpogostejše prebavne motnje. Pri otrocih so krči in napenjanje zaradi zaprtja glavni vzrok bolečin v trebuhu. Zaprtje najpogosteje nastane zaradi nepravilne prehrane. Kako si pomagati? VEČ…

Starostniki: Prisilni odvajalni dnevi in prazni vrči s čajem

Starostniki, ki so gradili našo družbo in vzgojili številne generacije, so se znašli v položaju, ki para srce. Postali so dobičkonosen produkt in sredstvo za neizmerno bogatenje. VEČ…

Zgodba bolnice: Upam na najboljše, pripravljena sem na najslabše

Statistika, ki ne pozna obrazov in imen, pravi, da vsak dan za rakom dojke zbolijo tri ženske. Ena izmed žensk, ki se je v začetku letošnjega leta spoprijela s to diagnozo, je tudi nevrologinja, specializirana za področje multiple skleroze, izr. prof. dr. Saša Šega Jazbec. VEČ…

PUSTITE KOMENTAR

Prosimo vpišite svoj komentar!
Prosimo vpišite svoje ime tukaj